Marka davalarında hukukçulara ve marka sahiplerine önemli bir kaynak

adres_kitap

PATENTLE KAZANMAK! Kitabı ÇIKTI!

          
        

 

Google Grupları
TÜRKiYE PATENT HAREKATI
Bu grubu ziyaret et

Biliyor musunuz?

DİKİŞ MAKİNESİ
DİKİŞ MAKİNESİ
Dikiş makinesinin mucidi olarak çeşitli insanların adı anılır; ancak, ilk makineler yalnızca zincir dikiş yapabiliyordu. Mekik (Çift) dikişli makineler için ilk patent, 10 Eylül 1846 ' da Elias Howe- Jr.'a verildi.

Audi’ye TT Davası

Özel yapım araçlar üreten TT Motor Anonim Şirketi’nin sahibi Tarhan Telli, Audi ile mahkemelik oldu. TT markasının isim hakkı için Audi’ye dava açan Telli, ‘Bu dava bizim için gurur meselesi’ dedi.

Alman ​Audi ile özel yapım araçlar üreten TT Motor Anonim Şirketi mahkemelik oldu. TT Motor Anonim Şirketi'nin sahibi Tarhan Telli, TT markasının isim hakkı için Audi ile Türk Patent ve Marka Kurumu'na dava açtı. TT'nin kendi isminin baş harfleri olduğunu belirten Telli, "Bu dava bizim için gurur meselesi" dedi. Telli, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, şunları kaydetti: "Türkiye'nin kendi markalarının çıkarılması planlanırken, Tarhan Telli'nin baş harflerinden oluşan TT Custom, TT Motor ve TT Custom Choppers'ın marka isim hakları Türk Patent Kuruluşu tarafından Audi firmasına devredilmiştir..

 

Audi TT modeli yüzünden biz de hem patent kurumu hem de Audi'yi dava ettik. Marka ismiyle model isminin farkı bilinsin." Telli'nin ünü Türkiye'yi de aştı. Türk malı Chopper motosikletler ile markasını büyüten Telli, ürünlerini Hollywood stüdyolarına da sokmayı başardı. Sylvester Stallone, Jason Statham, Wesley Snipes gibi yıldızlar Telli'nin motosikletlerini kullandı. Tarhan Telli, şu sıralar Şeyh Sultan Khalifa Bin Nahyan için motosiklet tasarlıyor..

 

Makaleler

Güney Kore Patent Sayısını Nasıl Artırdı?
1950’li yıllarda Kuzey Kore ile girdiği savaşta çok büyük ekonomik kayıplara uğrayan Güney Kore, savaştan sonraki yıllarda sürdürdüğü ekonomik kalkınmada çok büyük başarılar elde etmiş bir ülke olup, günümüzde dünyanın...
Devamını oku...

 

Makaleler

Düşünelim Yeter!
Buluş, YENİ BİR DÜŞÜNCE, yeni bir yöntem yahut yeni bir aygıt demektir. Bu yeni düşünce ve yöntemlerle birçok problemin çözümü ortaya çıkabilir ya da eski problem çözücüler geliştirilebilir. Yani BULUŞ yapmak düşünce ile başlar.
Devamını oku...