Marka davalarında hukukçulara ve marka sahiplerine önemli bir kaynak

adres_kitap

PATENTLE KAZANMAK! Kitabı ÇIKTI!

          
        

 

Google Grupları
TÜRKiYE PATENT HAREKATI
Bu grubu ziyaret et

Biliyor musunuz?

DİKİŞ MAKİNESİ
DİKİŞ MAKİNESİ
Dikiş makinesinin mucidi olarak çeşitli insanların adı anılır; ancak, ilk makineler yalnızca zincir dikiş yapabiliyordu. Mekik (Çift) dikişli makineler için ilk patent, 10 Eylül 1846 ' da Elias Howe- Jr.'a verildi.

LG’den telefonların yerine göz diken “yuvarlanabilir ekranlı” stylus kalem konsepti!

Güney Kore merkezli teknoloji devi LG, kısa süre önce çok ilginç bir patent aldı. Şirketin gelecek hayali gerçekten çok ama çok ilginç görünüyor.

Oppo, Samsung ve Huawei gibi isimler ile beraber katlanabilir akıllı telefonlar geliştiren LG, farklı projeler üzerine de kafa yoruyor. İşte bunların belki de en ilginci karşımıza çıkmış durumda. Yeni yayımlanan bir patent, bünyesinde esnek bir ekran yer alan stylus kalem konseptini gündeme getiriyor. Sizin de görebileceğiniz üzere kalemin bünyesinden hatırı sayılır bir ekran çıkıyor. Şirket uzun süredir “yuvarlanabilir” OLED televizyonlarını fuarlarda sergiliyor. İşte bu konsepti stylus kaleme entegre eden LG, biraz kalın da olsa dünyanın en işlevsel stylus kalemini tasarlamış görünüyor. Kalem üzerine eklenen bir tuş ile dışa çıktığı söylenen dokunmatik ekran, yüklenen uygulamalara hızlı erişim sunuyor. Patent çizimlerinde kalemin mikrofon ve hoparlör birimlerine de sahip olduğu görünüyor. Bu sayede bağlı telefon üzerinden görüşme imkanı verecek ürün, herhangi bir yüzeye yazılanları dijitale geçirebilme yeteneğine de sahip. Takılacak SIM kartı ile bağımsız hale getirilme ihtimali de bulunan konsept, gerçekten ilginç duruyor.

 

LG’nin katlanabilir akıllı telefonu nasıl gözükecek? Geçtiğimiz gün şirketin bu alanda aldığı bir patent de ortaya çıkmıştı. Burada firma Samsung Galaxy X‘e benzer bir tasarım üzerinde çalışıyor. Yani ortadan ikiye içe doğru katlanan bir model hayal eden şirket, bunun en kullanışlı yapı olduğunu düşünüyor. Bu amacı için özel bir menteşe geliştirdiği söylenen firma, ilk katlanabilir akıllı telefon modeline “stereo ön hoparlör” koymayı da planlıyor. Patentler içerisinde modelin esnek devre kartlarını da gösteren firma, sürece en çok kafa yoranlar arasında yer alıyor.

 

 

Makaleler

Teşviğin Yapamadığını; Ekonomik Kriz Yaptı. MUCİT SAYISINDA PATLAMA.
Dünyada yaşanan ve Türkiye`yi de etkisi altına alan ekonomik kriz ister üretim, isterse hizmet sektöründe faaliyet gösteren firmaları ve firma sahiplerini yenilikçi atılımlar atmaya, buluş yapmaya, yenilikçi düşünce tarzı ve davranışları
Devamını oku...

 

Makaleler

Düşünelim Yeter!
Buluş, YENİ BİR DÜŞÜNCE, yeni bir yöntem yahut yeni bir aygıt demektir. Bu yeni düşünce ve yöntemlerle birçok problemin çözümü ortaya çıkabilir ya da eski problem çözücüler geliştirilebilir. Yani BULUŞ yapmak düşünce ile başlar.
Devamını oku...