Marka davalarında hukukçulara ve marka sahiplerine önemli bir kaynak

adres_kitap

PATENTLE KAZANMAK! Kitabı ÇIKTI!

          
        

 

Google Grupları
TÜRKiYE PATENT HAREKATI
Bu grubu ziyaret et

Biliyor musunuz?

DİKİŞ MAKİNESİ
DİKİŞ MAKİNESİ
Dikiş makinesinin mucidi olarak çeşitli insanların adı anılır; ancak, ilk makineler yalnızca zincir dikiş yapabiliyordu. Mekik (Çift) dikişli makineler için ilk patent, 10 Eylül 1846 ' da Elias Howe- Jr.'a verildi.

KADIKÖY'DEN YURT DIŞINA AÇILAN MARKA

 

1999 yılında kurulan HAPPYMOON'S GRUP'un Kadıköy'den Yurt Dışına açılan hikayesi...

Kadir KUTLUAY’ı tanıyabilir miyiz?

 

Kariyer hayatıma 1997 Yıllında Honda Motor A.Ş ‘de Satış Sonrası hizmetlerde başladım. Sırasıyla Satış Sonrası hizmetler Ülke müdürlüğü, İnsan kaynakları ve İdari işler Müdürlüğü, Satış & Pazarlama Müdürlüğü ve Operasyonlardan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığının ardından FF Steel Ltd.co Demir Çelik Fabrikasının Genel Müdürlüğü sonrasında Ekim 2016 yıllında Happy Moons Ailesine katıldım. Lisans eğitimi Ekonometri Lisan üstü eğitimi ise Finans üzerinde yaptım.

 

Happy Moon’s’un hikayesini anlatır mısınız?

 

İlk olarak 1999 yılında Kadıköy'de hizmet vermeye başlayan Happy Moon’s, Konuklarını kendi evlerindeymiş gibi hissetmelerini sağlayarak, kaliteli ve taze ürünleri, hijyen kurallarına uyarak, en kısa zamanda en lezzetli halleriyle ulaşılabilir lüks kavramını restoran ve kafe işletmeciliğine uygulayarak dünya markası olma misyonuyla yolla çıkmıştır.

 

Happy Moon’s nerelerde var?

 

Eklektik bir menü yapısına sahip olan Happy Moon’s Cafe İtalyan, Meksika, Amerika ve lokal lezzetleri den oluşan Menümüz 200’ün üzerinde çeşide sahip “7/24 ve 08:00 den 24:00’e kadar işleyen bir yapımız vardır. Şubelerimiz, sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemeklerinin yanı sıra insanların gelip kahvelerini içebilecekleri, 20’ nin üzerinde günlük üretilen pastalardan yiyip iyi vakit geçirebilecekleri ev ve iş yeri dışında üçüncü bir adrestir.

 

Kaç şubeye ulaştınız? Yurt dışı hedefiniz var mı?

 

Bugün itibariyle 18 şube sayısına ulaşarak 2015 yıllından bu yana şube sayısında %320 artış göstererek 2017 yıllında ortalama 6 milyon kişiye ürünlerimizi lezzet tutkunlarıyla buluşturmaya devam etmektedir.

 

Büyüme ve gelişme yönünde Hızlı bir ivme gösteren Happy Moon's önümüzdeki orta dönemli büyüme planında şube sayını yurt içinde 35 adete ulaşmayı hedeflemektedir.  Yurtdışı da ise Suudi Arabistan’ın en büyük AVM ve Perakende şirketlerinden bir olan AL HOKAİR Grup’la 5 yıl içinde 20 şube açılması yönelik Ön anlaşma yapmıştır. İlk iki şubesini Riyad açmayı planlamaktadır. Ayrıca İran da iki önemli yatırımcı grupla da Master Franchise anlaşması için görüşmelerimiz devam ediyor.

 

Diğer restoranlardan farkınız ne?

 

Happy Moons olarak müşterilerimize sadece yemek yenen bir yerin olması dışında şubelerimizde vakit geçirdikleri süre içinde rahat bir ortam sunmaya çalışmaktayız.

 

Bizim için en önemli konulardan birisi müşterilerimizin ihtiyaç duydukları an yanlarında olmak ve isteklerini en kısa sürede yerine getirmektir. Tabi ki bunları yaparken de verilen hizmetleri en uygun fiyatlarla verebilmektir.

Kısacası konforlu bir ortamda, içten davranarak en taze ve hijyenik ürünlerimizi en kısa sürede ve mümkün olan en uygun fiyatla sunmaya çalışmaktayız.

 

Marka çalışmalarınız hakkında bilgi verir misiniz?

 

Yılların birikimini aynı segmente fakat farklı kulvarlar açarak geliştirmek istiyoruz. Bu yıl içerisinde Manhattan Cafe adı altında kahve şubelerimizi açmaya başladık, aynı zamanda gene bir cafe & restorant olarak özellikle Anadolu şehirleri için düşündüğümüz yeni bir markamızı da hayata geçireceğiz.

 

 

Makaleler

Taklit değil yenilik yapan ülke olmalıyız
Adres Patent markalarıyla tanınan bir ülke olmak için kolları sıvadı. Türkiye'de tescilsiz marka kalmasın” ilkesiyle yola çıkan bir grup avukatın oluşturduğu Adres Patent, şimdi dünyaya açılıyor. Telif hakları konusunda uzman olan Av. Ali YÜKSEL-Av. Hilmi ÖZALP Hukuk Bürosu avukatları tarafından
Devamını oku...

 

Makaleler

Hijyenik Ürünler de Artık Küresel Isınmaya Duyarlı
Küresel ısınma ve buna bağlı olarak susuzluk tartışmalarının gündemden düşmediği bu günlerde Patent Hattı olarak, bu konuya duyarlı ürünler üreten Orjin Hijyen'in sahibi Adnan Ceyhan ile roportaj yaptık.
Devamını oku...