Marka davalarında hukukçulara ve marka sahiplerine önemli bir kaynak

adres_kitap

PATENTLE KAZANMAK! Kitabı ÇIKTI!

          
        

 

Google Grupları
TÜRKiYE PATENT HAREKATI
Bu grubu ziyaret et

Biliyor musunuz?

Yazarkasa
YAZAR KASA 
Yazar kasayı 1879'da bir bar sahibi olan James Ritty icat etti. Yazar kasanın icadını, eli uzun bar personeline bir Avrupa seyahatine ve gemi uskur şaftının devir saysısını ölçmeye yarayan buluşa borçluyuz.

26 NİSAN PATENT HAFTASI

Adres Patent, Patent Haftasını kutluyor...

 

Marka, Patent ve Endüstriyel tasarım tescili gibi Fikri ve Sınai mülkiyet hakları konusunda 19 yıldır danışmanlık hizmeti veriyoruz. "Türkiye patentle kalkınacak" sloganımız dahilinde akademisyenlerimizi ve sanayicilerimizi bilinçlendirme adına Üniversitelerde, Organize Sanayi Bölgelerinde ve İşveren Derneklerinde  eğitim ve seminerler düzenliyoruz.

 

Dünya Patent Örgütü (WIPO) tarafından Dünya Fikri Mülkiyet Hakları Günü olarak kutlanan 26 Nisan patent haftası, patent bilincini yerleştirmek için kutlanıyor. Adres Patent olarak 1.000.000 patent hedefimizi gerçekleştirmek, marka, patent, endüstriyel tasarım başvurularını da teşvik etmek için  farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz.

 

26 Nisan Dünya Fikri Mülkiyet Günü ve Patent Haftası kutlu olsun.

 

Deniz Önder

Adres Patent İkitelli Şube Müdürü

 

Makaleler

İhracatta Avrupa'nın en büyük silahı patent
Patent bir yarışı bereberinde getirecektir. Bu yarışın içinde olmayan firmaların ayakta kalma şansları çok azdır. Çünkü ihracat yapmak istediğimizde karşımıza çıkan en büyük silah Avrupalı rakiplerin ellerindeki patenttir. Bir marka farklı alanlarda kullanmalı
Devamını oku...

 

Makaleler

Türkiye'deki patent başvuruları ne orandadır?
Patent konusu henüz Türk işadamının ve sanayinin gündemine girmedi. Türkiye ’nin AB sürecindeki en önemli konularından bir tanesi bu olacaktır. Rekabetin hızla yaşandığı günümüzde firmaların Avrupalı rakipleri karşısındaki en zayıf noktası bu konudaki bilgi eksikliğidir.
Devamını oku...