Marka davalarında hukukçulara ve marka sahiplerine önemli bir kaynak

adres_kitap

PATENTLE KAZANMAK! Kitabı ÇIKTI!

          
        

 

Google Grupları
TÜRKiYE PATENT HAREKATI
Bu grubu ziyaret et

Biliyor musunuz?

BULAŞIK MAKİNASI
BULAŞIK MAKİNASI  
19. yüzyılın son 30 yılında, 30'u aşkın amerikalı kadın, bulaşık makinesi için patent aldı. En başarılı olan ve ticari üretimi yapılan ilk makineyi Josephine Cochran icat etti; Cochran patent başvurusunu 1885'te yapmıştı.

26 NİSAN PATENT HAFTASI

Adres Patent, Patent Haftasını kutluyor...

 

Marka, Patent ve Endüstriyel tasarım tescili gibi Fikri ve Sınai mülkiyet hakları konusunda 19 yıldır danışmanlık hizmeti veriyoruz. "Türkiye patentle kalkınacak" sloganımız dahilinde akademisyenlerimizi ve sanayicilerimizi bilinçlendirme adına Üniversitelerde, Organize Sanayi Bölgelerinde ve İşveren Derneklerinde  eğitim ve seminerler düzenliyoruz.

 

Dünya Patent Örgütü (WIPO) tarafından Dünya Fikri Mülkiyet Hakları Günü olarak kutlanan 26 Nisan patent haftası, patent bilincini yerleştirmek için kutlanıyor. Adres Patent olarak 1.000.000 patent hedefimizi gerçekleştirmek, marka, patent, endüstriyel tasarım başvurularını da teşvik etmek için  farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz.

 

26 Nisan Dünya Fikri Mülkiyet Günü ve Patent Haftası kutlu olsun.

 

Deniz Önder

Adres Patent İkitelli Şube Müdürü

 

Makaleler

Türkiye'deki patent başvuruları ne orandadır?
Patent konusu henüz Türk işadamının ve sanayinin gündemine girmedi. Türkiye ’nin AB sürecindeki en önemli konularından bir tanesi bu olacaktır. Rekabetin hızla yaşandığı günümüzde firmaların Avrupalı rakipleri karşısındaki en zayıf noktası bu konudaki bilgi eksikliğidir.
Devamını oku...

 

Makaleler

Tescilsiz marka ile ihracatın riskleri.
İhracat yapan firmalarımızın, ihracat yaptıkları ya da faaliyette bulundukları ülkelerde markalarını tescil ettirmeleri veya diğer bir deyişle tescilli markalarlar ile ihracat yapmaları konusunda göstermiş oldukları bilinç her geçen gün hız kazanıyor.
Devamını oku...