Marka davalarında hukukçulara ve marka sahiplerine önemli bir kaynak

adres_kitap

PATENTLE KAZANMAK! Kitabı ÇIKTI!

          
        

 

Google Grupları
TÜRKiYE PATENT HAREKATI
Bu grubu ziyaret et

Biliyor musunuz?

BULAŞIK MAKİNASI
BULAŞIK MAKİNASI  
19. yüzyılın son 30 yılında, 30'u aşkın amerikalı kadın, bulaşık makinesi için patent aldı. En başarılı olan ve ticari üretimi yapılan ilk makineyi Josephine Cochran icat etti; Cochran patent başvurusunu 1885'te yapmıştı.

Meizu Parmak İzi Okuyucu Sensörü Aldı

Akıllı telefon üretiminin Çin merkezli ismi olan Meizu, farklı bir parmak izi sensörü patenti alarak herkesi şaşkına çevirdi.

Akıllı telefon üretiminin önemli isimleri arasında yer alan Çin merkezli Meizu firması, geçtiğimiz günlerde ekran altı parmak izi okuyucu sensörü adına bir patent almıştı. Şimdilerde ise yeni bir patent başvurusunda bulunan şirket, bu sefer ise çerçevelere entegre olarak gelen sensörlerle parmak izinizi okuyacak olan bir sensör teknolojisine başvurdu.

 

Bu patent başvurusundan olumlu bir geri dönüş alan Meizu firması, bu sistemde ekran çerçevesine yerleştirdiği ultrason sensörler ile parmak izinin ekrana dokunulduğunda algılanmasını sağlıyor. Bundan sonrası standart parmak izi okuyucusu ile hemen hemen aynı ilerlerken, parmak izinin doğrulanması ardından ise kilit ekranı açılıyor.

 

Henüz şirket tarafından prototip çalışmaları gerçekleştirilen bu teknolojinin önemli bir yol daha kat etmesi gerekirken, çünkü günümüzdeki parmak izi okuyucu teknolojilerine göre oldukça avantajlı olmadığını söyleyebiliriz. Çünkü günümüzde ekran çerçevelerinin inceltilmeye çalışıldığını düşündüğümüz de, bu sensörlerin ince çerçevelere nasıl konumlandıracağını da merak etmekteyiz.

 

Aslında bu teknolojinin patentini günümüzün ve gelişen teknolojinin durumuna göre alan şirket, bu durumu göz önünde bulundurmuş bile olabilir. Bakalım geliştirilen bu teknoloji ne kadar güvenli ve ne kadar hızlı çalışabilecek.

 

Makaleler

Düşünelim Yeter!
Buluş, YENİ BİR DÜŞÜNCE, yeni bir yöntem yahut yeni bir aygıt demektir. Bu yeni düşünce ve yöntemlerle birçok problemin çözümü ortaya çıkabilir ya da eski problem çözücüler geliştirilebilir. Yani BULUŞ yapmak düşünce ile başlar.
Devamını oku...

 

Makaleler

Burdur'un Tescilli Lezzetleri

 

“Burdur Ceviz Ezmesi” ve “Burdur Şiş Köftesi”ni tescil ettiren şehir olan Burdur’un Ticaret ve Sanayi Odası ile şehri ve YÖREX fuarını konuştuk. Bu sohbetimize Burdur’un tarihinden, yöresel ürünlerine ve pazar payına kadar birçok konu sığdırdık…

Devamını oku...