Marka davalarında hukukçulara ve marka sahiplerine önemli bir kaynak

adres_kitap

PATENTLE KAZANMAK! Kitabı ÇIKTI!

          
        

 

Google Grupları
TÜRKiYE PATENT HAREKATI
Bu grubu ziyaret et

Biliyor musunuz?

DİKİŞ MAKİNESİ
DİKİŞ MAKİNESİ
Dikiş makinesinin mucidi olarak çeşitli insanların adı anılır; ancak, ilk makineler yalnızca zincir dikiş yapabiliyordu. Mekik (Çift) dikişli makineler için ilk patent, 10 Eylül 1846 ' da Elias Howe- Jr.'a verildi.

Meizu Parmak İzi Okuyucu Sensörü Aldı

Akıllı telefon üretiminin Çin merkezli ismi olan Meizu, farklı bir parmak izi sensörü patenti alarak herkesi şaşkına çevirdi.

Akıllı telefon üretiminin önemli isimleri arasında yer alan Çin merkezli Meizu firması, geçtiğimiz günlerde ekran altı parmak izi okuyucu sensörü adına bir patent almıştı. Şimdilerde ise yeni bir patent başvurusunda bulunan şirket, bu sefer ise çerçevelere entegre olarak gelen sensörlerle parmak izinizi okuyacak olan bir sensör teknolojisine başvurdu.

 

Bu patent başvurusundan olumlu bir geri dönüş alan Meizu firması, bu sistemde ekran çerçevesine yerleştirdiği ultrason sensörler ile parmak izinin ekrana dokunulduğunda algılanmasını sağlıyor. Bundan sonrası standart parmak izi okuyucusu ile hemen hemen aynı ilerlerken, parmak izinin doğrulanması ardından ise kilit ekranı açılıyor.

 

Henüz şirket tarafından prototip çalışmaları gerçekleştirilen bu teknolojinin önemli bir yol daha kat etmesi gerekirken, çünkü günümüzdeki parmak izi okuyucu teknolojilerine göre oldukça avantajlı olmadığını söyleyebiliriz. Çünkü günümüzde ekran çerçevelerinin inceltilmeye çalışıldığını düşündüğümüz de, bu sensörlerin ince çerçevelere nasıl konumlandıracağını da merak etmekteyiz.

 

Aslında bu teknolojinin patentini günümüzün ve gelişen teknolojinin durumuna göre alan şirket, bu durumu göz önünde bulundurmuş bile olabilir. Bakalım geliştirilen bu teknoloji ne kadar güvenli ve ne kadar hızlı çalışabilecek.

 

Makaleler

Tescilsiz marka ile ihracatın riskleri.
İhracat yapan firmalarımızın, ihracat yaptıkları ya da faaliyette bulundukları ülkelerde markalarını tescil ettirmeleri veya diğer bir deyişle tescilli markalarlar ile ihracat yapmaları konusunda göstermiş oldukları bilinç her geçen gün hız kazanıyor.
Devamını oku...

 

Makaleler

İhracatta Avrupa'nın en büyük silahı patent
Patent bir yarışı bereberinde getirecektir. Bu yarışın içinde olmayan firmaların ayakta kalma şansları çok azdır. Çünkü ihracat yapmak istediğimizde karşımıza çıkan en büyük silah Avrupalı rakiplerin ellerindeki patenttir. Bir marka farklı alanlarda kullanmalı
Devamını oku...