Marka davalarında hukukçulara ve marka sahiplerine önemli bir kaynak

adres_kitap

PATENTLE KAZANMAK! Kitabı ÇIKTI!

          
        

 

Google Grupları
TÜRKiYE PATENT HAREKATI
Bu grubu ziyaret et

Biliyor musunuz?

Yazarkasa
YAZAR KASA 
Yazar kasayı 1879'da bir bar sahibi olan James Ritty icat etti. Yazar kasanın icadını, eli uzun bar personeline bir Avrupa seyahatine ve gemi uskur şaftının devir saysısını ölçmeye yarayan buluşa borçluyuz.

BİR GÜNÜNÜ PATENT FİKRİNE AYIR, ÖNE GEÇEN SEN OL!
Başlattığı ‘Türkiye Patent Harekatı’ ile Türkiye’deki patent olgusuna yeni bir bakış açısı getiren Adres Patent, 2011 yılında da araştırma, üretim ve patent konulu seminerlerine çağdaş yöntemler üzerinde duracağı yılın ilk semineri ile devam ediyor.
20 Ocak 2011 tarihinde Gebze Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü’nde düzenlenecek olan yılın bu ilk semineri kapsamında son dönemin üretim trendleri, bir patent süreci rehberi olarak öne çıkan Patent Fabrikası projesi ve mühendislik ile pazarlama zekasını aynı potada eriten son dönemin önde gelen düşünce tekniklerinden biri olan TRIZ, Patent Mühendisi Salim Şentürk ve Onur Dilmaç tarafından masaya yatırılacak. Patent konusunda faydalı model, sanayi şartlarında avantaj sağlayan patent süreci ve endüstriyel tasarım tescili de seminer kapsamında ele alınacak diğer önemli konular arasında. 

Patentin yol haritası: ‘Patent Fabrikası’
Adres Patent tarafından hayata geçirilen ‘Patent Fabrikası’ hem ülke ekonomisi hem de firma değeri açısından en önemli başarı faktörlerinden biri olan patent sahibi olma konusunda yol gösterici bir referans olma özelliği taşımakta. Patent sahibi olmak isteyen firmalara fikir aşamasından yasal işlemlere kadar tüm süreçte destek olmayı amaçlayan Patent Fabrikası, tüm ayrıntıları ve getirileri ile ele alınacak.

Rekabet avantajı çağdaş modellerle kazanılıyor: TRIZ
TRIZ, Genrich Saulovich Altshuller tarafından 1946 yılında dünya üzerinde var olan yaklaşık 2.000.000 patentin incelenmesi ve ortak özelliklerine göre sınıflandırılması ile geliştirilmiş bir fikir üretme tekniğidir. Tüketici taleplerinin her geçen gün arttığı günümüzde kullanılan en etkili araştırma ve patent geliştirme yöntemlerinden biri olan ve Rusça’da ‘Yaratıcı Problem Çözme Teorisi’ olarak literatüre geçmiş bu teknik ve firmalara sağladığı katma değer masaya yatırılacak.
KİMLER İÇİN FAYDALI OLABİLİR?
Üretim ağırlıklı firma sahipleri
Rekabet avantajı sağlamak isteyen firma ve kobi sahipleri
AR-GE ve ÜR-GE mühendisleri
Üst ve orta düzey yöneticiler
Geleceğe yatırım yapmayı hedefleyen fikir sahipleri
SEMİNER BİLGİLERİ
Konuşmacılar: Patent Mühendisi Selim Şentürk, Patent Mühendisi Onur Dilmaç
Tarih: 20.11.2011 Seminer saati konusunda katılımcılar ilerleyen günlerde bilgilendirilecektir.
Yer: Gebze Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü - Seminer saati: 13.30 - 17.00

SEMİNERE KATILIM ÜCRETSİZDİR.
Ayrıntılı Bilgi İçin 0212 347 89 89 - Eser USTA 'dan bilgi alabilirsiniz
 

Makaleler

Gâvur icadı
Ülkemizin buğday ambarı İç Anadolu ovasına biçerdöğer 70'li yıllarda girdi. 80'li yıllarda yaygınlaştı. Hüseyin Rahmi'nin romanlarında okuduğumuz 'gâvur icadı' tepkisini veren kuşaklar da o dönemlerde hâlâ 'tedavülde' idi. Meğer biçerdöğerin patenti Amerika'da 21 Haziran 1834'te tescil edilmiş imiş. Türk Patent Enstitüsü'nün
Devamını oku...

 

Makaleler

Tescilsiz marka ile ihracatın riskleri.
İhracat yapan firmalarımızın, ihracat yaptıkları ya da faaliyette bulundukları ülkelerde markalarını tescil ettirmeleri veya diğer bir deyişle tescilli markalarlar ile ihracat yapmaları konusunda göstermiş oldukları bilinç her geçen gün hız kazanıyor.
Devamını oku...