Marka davalarında hukukçulara ve marka sahiplerine önemli bir kaynak

adres_kitap

PATENTLE KAZANMAK! Kitabı ÇIKTI!

          
        

 

Google Grupları
TÜRKiYE PATENT HAREKATI
Bu grubu ziyaret et

FINDIKLI SABUN

 

Başvuru Sahibi : AVNİ UĞUR
Buluşun Başlığı  : Fındıklı Sabun 
Tescil Numarası : 2004 00042
Tescil Tarihi : 21.11.2006
Fındık yağındaki yağ asitlerinin (özellikle oleik asitin) sudkostik (sodyum hidroksit) ile etkileşmesinden fındıklı sabun elde edilir. C17H35COOH + NaOH -----------C17H35COONa +H2O (Fındık yağ) (Sudkostik) (Fındıklı sabun) (Su) 284 gr. 40 gr. 306 gr. 18 gr. Buharla ısıtılan bir kazana konan ham fındık yağına azar azar sudkostik çözeltisinden konarak hamur kıvamına gelinceye kadar karıştırılır. Sonra bu hamur hazırlanmış olan kalıplara dökülerek soğumaya bırakılır.
 

Makaleler

Türkiye'deki patent başvuruları ne orandadır?
Patent konusu henüz Türk işadamının ve sanayinin gündemine girmedi. Türkiye ’nin AB sürecindeki en önemli konularından bir tanesi bu olacaktır. Rekabetin hızla yaşandığı günümüzde firmaların Avrupalı rakipleri karşısındaki en zayıf noktası bu konudaki bilgi eksikliğidir.
Devamını oku...

 

Makaleler

Gâvur icadı
Ülkemizin buğday ambarı İç Anadolu ovasına biçerdöğer 70'li yıllarda girdi. 80'li yıllarda yaygınlaştı. Hüseyin Rahmi'nin romanlarında okuduğumuz 'gâvur icadı' tepkisini veren kuşaklar da o dönemlerde hâlâ 'tedavülde' idi. Meğer biçerdöğerin patenti Amerika'da 21 Haziran 1834'te tescil edilmiş imiş. Türk Patent Enstitüsü'nün
Devamını oku...