Reklam

Teknolojik Gelişmeler

Marka davalarında hukukçulara ve marka sahiplerine önemli bir kaynak

adres_kitap

PATENTLE KAZANMAK! Kitabı ÇIKTI!

Giriş Formu          
        

Anket

"Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları" denildiğinde aklınıza ilk gelen nedir?
 

 

Google Grupları
TÜRKiYE PATENT HAREKATI
Bu grubu ziyaret et

BİRÇOK BAŞARILI MUCİT YAPTIKLARI EN İYİ ŞEYİ YAPMALARI GEREKTİĞİNİ ÇOK ERKEN ÖĞRENMİŞTİR.

Amerikanın en üretken mucitlerinden biri olan Jerome H. Lemelson, imalat sektöründeki kötü bir iş denemesinin ardından sadece icat etmeye odaklanmış ve bugün 500’ ün üzerinde patentli buluşa sahip olmuştur. Kablosuz telefon, telesekreter ve hava temizleme sisteminin mucidi olan Japon Yujiro Yamamoto da aynı şekilde başarısız bir iş kurma girişiminden sonra bu icatları yapmış ve patentlerini almıştır. Her ikisi de en iyi yaptıkları işi yapmaları ve pazarlamayı uzmanlarına bırakmaları gerektiğini gayet iyi biliyorlardı.

Sur Yapı "Tanınmış Marka" Statüsüne Alındı

 

 

Sur Yapı, Türk Patent Enstitüsü tarafından "Tanınmış Marka" statüsüne alındı.

Devamını oku...
 
Opel'in Satışı Tamam

Dünyaca ünlü otomobil markasının satışı için General Motors ve Fransız PSA Grup, Opel'in satılmasına yönelik işlemler tamamlanarak, resmen satışı açıklandı.

Devamını oku...
 
Türkiye'nin En Değerli Telekomünikasyon Markası

Türk Telekom, 2016 yılının Ocak ayında gerçekleştirdiği tek marka birleşmesi sonrası marka değerini yıllık bazda yüzde 11 oranında artırarak tüm zamanların en yüksek marka değerine ulaştı.

 

Devamını oku...
 
Üniversiteli Reçellere Patent

Uludağ Üniversitesi Yenişehir İbrahim Orhan MYO, Gıda Teknolojileri Bölümü öğrencilerinin yaptığı sebze reçellerine patent alacak.

Devamını oku...
 
Ford Otosan 366 Çalışanını Ödüllendirdi

Patent şampiyonu Ford Otosan inovatif çalışanlarını ödüllendirdi.

Devamını oku...
 
Yapı Kredi'den "Bankacı Klavye" ile Para Gönderilebilecek

 

Yapı Kredi'nin yeni uygulaması "Bankacı Klavye" ile, bankanın mobil şubesine girmeden para gönderilebilecek.

Devamını oku...
 
Avrupa'da Marka Lideri Türkiye

 

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, "2011'den bu yana her yıl 100 binin üzerinde marka başvurusuyla Avrupa'da en fazla marka başvurusu yapılan ülkeyiz.

Devamını oku...
 
ATO'da Avrupa ve Amerikan Patent Sistemi Semineri 8 Mart'ta Başlıyor

 

Adana Ticaret Odası’dan yapılan yazılı açıklamada Avrupa İşletmeler Ağı Ofisi tarafından 8 Mart 2017 Çarşamba günü saat 14.00’te odanın toplantı salonunda “Yeni Sınai Mülkiyet Kanunu, Avrupa ve Amerikan Patent Sistemi” konulu bir seminer düzenleneceği açıklandı...

Devamını oku...
 
Erzurum Patentte 11’inci Sırada

Erzurum Patent üretiminde farklılığını ve bölgedeki liderliğini sürdürüyor.

Devamını oku...
 
Apple'dan Dayanıklı Ekran Camı Patenti

ABD'li teknoloji devi Apple, kullanıcılarına müjde niteliğinde bir patent aldı. Söz konusu patentin görseline bakıldığında kırılmalara dayanıklı ekran teknolojisi gözler önüne seriliyor. Bu teknoloji ile teknik servislerdeki yükü azaltmayı hedefleyen Apple'dan ziyade iPhone kullanıcıları sevinecekmiş gibi görünüyor.

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 10 - 68

Makaleler

Patent Ödüldür
Sınaî mülkiyet kavramı, genel tanımıyla, sanayide ve tarımdaki buluşların, yeniliklerin, yeni tasarımların ve özgün çalışmaların ilk uygulayıcıları adına veya ticaret alanında üretilen ve satılan malların üzerindeki işaretlerin sahipleri adına kayıt edilmesini ve ilk uygulayıcıların ürünü üretme veya satma hakkına
Devamını oku...

 

Makaleler

Türkiye'deki patent başvuruları ne orandadır?
Patent konusu henüz Türk işadamının ve sanayinin gündemine girmedi. Türkiye ’nin AB sürecindeki en önemli konularından bir tanesi bu olacaktır. Rekabetin hızla yaşandığı günümüzde firmaların Avrupalı rakipleri karşısındaki en zayıf noktası bu konudaki bilgi eksikliğidir.
Devamını oku...

Flaş Haber

Adres Patent'ten Patent Kanunu Açıklaması

TBMM’nin gündemi cumhurbaşkanlığına ilişkin anayasa değişikliği olsa da, öncesinde ekonomi yasalarının hızla kanunlaştırılması hedefleniyordu. Bu kapsamda Sınai Mülkiyet Kanun Tasarısı, yılbaşından önce Genel Kurul’da ele alındı.

 

Devamını oku...
 
Türkiye'nin En Girişimci ve Yenilikçi 50 Üniversitesi Açıklandı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu'nda, Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi 2016 sonuçlarını açıkladı. Türkiye'nin en girişimci ve yenilikçi üniversitesi Sabancı Üniversitesi oldu.

Devamını oku...
 
Motor Mükemmeliyet Merkezi için güç birliği devam Ediyor

TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi Enerji Enstitüsü bünyesinde kurulacak olan “Motor Mükemmeliyet Merkezi” için çalışmalar devam ediyor. Merkez ile birlikte ülkemizde; kamyon, traktör ve tarım makinası, jeneratör, iş makinaları ve menzil uzatıcı motorlar konularında yerli üreticiler oluşturmak hedefleniyor.
 
Devamını oku...
 

Referanslarımız

Teknolojik Gelişmeler