Teknolojik Gelişmeler

Marka davalarında hukukçulara ve marka sahiplerine önemli bir kaynak

adres_kitap

PATENTLE KAZANMAK! Kitabı ÇIKTI!

Giriş Formu          
        

Anket

"Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları" denildiğinde aklınıza ilk gelen nedir?
 

 

Google Grupları
TÜRKiYE PATENT HAREKATI
Bu grubu ziyaret et

BİRÇOK BAŞARILI MUCİT YAPTIKLARI EN İYİ ŞEYİ YAPMALARI GEREKTİĞİNİ ÇOK ERKEN ÖĞRENMİŞTİR.

Amerikanın en üretken mucitlerinden biri olan Jerome H. Lemelson, imalat sektöründeki kötü bir iş denemesinin ardından sadece icat etmeye odaklanmış ve bugün 500’ ün üzerinde patentli buluşa sahip olmuştur. Kablosuz telefon, telesekreter ve hava temizleme sisteminin mucidi olan Japon Yujiro Yamamoto da aynı şekilde başarısız bir iş kurma girişiminden sonra bu icatları yapmış ve patentlerini almıştır. Her ikisi de en iyi yaptıkları işi yapmaları ve pazarlamayı uzmanlarına bırakmaları gerektiğini gayet iyi biliyorlardı.

Tümör Tıraşlayan Baloncuk Buluşu
Akciğer Kanserinde Soluk Borusundaki Tümör Tıkanıklığını Temizlemek İçin Fiber Plastikten Balon Üreten Prof. Dr. Yalçın Karakoca'nın Buluşu,Tıpta Çığır Açtı. Akciğer kanserinde soluk borusundaki tümör tıkanıklığını temizlemek için fiber plastikten balon üreten Prof. Dr. Yalçın Karakoca’nın buluşu,
Devamını oku...
 
Adıyamanlı Mucitten Elektrik Enerjisinde Devrim
Adıyamanlı elektrik mühendisi Davut Işıklar, yakıtsız motorla elektrik enerjisi üretmeyi başardı. Işıklar Denge Teorisi adını verdiği buluşuna patent alan Işıklar, projesine destek verilmemesi halinde patent hakkını yabancı ülkelere satmak zorunda kalacağını söyledi.
Devamını oku...
 
İnternetten öğrendiği bilgilerle evinin garajında helikopter yaptı
Türkiye helikopter alımı için uluslararası ihaleler açadursun Bursalı meslek lisesi mezunu mucit, internetten öğrendiği bilgilerin yardımı ile çıkma otomobil parçalarından kendi helikopterini üretti.
Devamını oku...
 
Benzin pompasından MP3 yüklenecek
Microsoft uyumlu benzin pompaları aracılığıyla, MP3 çalarlara istasyonlarda müzik yüklemek mümkün olacak. Pompadaki ekrandan seçilebilen şarkılar yükleme işleminden önce dinlenebilecek.
Devamını oku...
 
Film izleten teknolojik gözlük
 Microoptical firmasının fuarda sergilediği 'myvu' adlı gözlük, kişisel medya göstericisi olarak tanımlanıyor. Video oynatıcılara takılarak film izlemenin, müzikçalarlar;...
Devamını oku...
 
128 Çeşit Islak Mendil Üretiyor 8 Ülkede Pazar Lideri Görünüyor
 İzmit'te yerel gazetede ve matbaada çalışarak okuyup eczacı olan Ataman Özbay, en çok satan ürünün ithal ıslak mendil olduğunu görünce, 1995’te ıslak mendil üretmeye başladı. Pek çok üründe ilk olmayı başaran Özbay, bugün 8 grupta 128 çeşit mendil üretip, 47 ülkeye ihraç yapıyor.
Devamını oku...
 
'Çocuğunuz kaçıyor' alarmlı ayakkabı
Aymod 37'nci Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı'nda AB KOSGEB Ayakkabıcılık Eğitim Enstitüsü öğrencilerinin dizaynını yaptığı ayakkabılar büyük ilgi gördü. Enstitü öğrencilerinin ürettiği ayakkabılar arasında, görme engelli kişilerin güvenli bir şekilde yürümesini sağlayan ve
Devamını oku...
 
Patent Ödüldür
Sınaî mülkiyet kavramı, genel tanımıyla, sanayide ve tarımdaki buluşların, yeniliklerin, yeni tasarımların ve özgün çalışmaların ilk uygulayıcıları adına veya ticaret alanında üretilen ve satılan malların üzerindeki işaretlerin sahipleri adına kayıt edilmesini ve ilk uygulayıcıların ürünü üretme veya satma hakkına
Devamını oku...
 
Açınca Televizyon, Kapatınca Tablo
 Vutec firması duvara monte edilen plazma televizyonların çalışmadığı zamanlarda tablo olarak kullanılmasını sağlayan yeni bir sistemi CES'te tanıtıyor.

Devamını oku...
 
Anında sesli çeviri yapabilen yazılım
 ABD’nin Las Vegas kentinde düzenlenen 2007 Uluslararası Elektronik Fuarı’nda birbirinden ilginç yeni buluşlar, davetlilerin hayranlığını kazanıyor.
Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 71 72 73 74 75 76 Sonraki > Son >>

Sayfa 74 - 76

Makaleler

Taklit değil yenilik yapan ülke olmalıyız
Adres Patent markalarıyla tanınan bir ülke olmak için kolları sıvadı. Türkiye'de tescilsiz marka kalmasın” ilkesiyle yola çıkan bir grup avukatın oluşturduğu Adres Patent, şimdi dünyaya açılıyor. Telif hakları konusunda uzman olan Av. Ali YÜKSEL-Av. Hilmi ÖZALP Hukuk Bürosu avukatları tarafından
Devamını oku...

 

Makaleler

Patent Korumanın Önemi
İnsanoğlunun diğer canlılardan ayıran en önemli özelliği düşünebilir bir varlık olmasıdır. Tarih boyunca insanoğlu düşünme eylemi sonucunda maddi ve manevi ihtiyaçlarını gidermeye yönelik ürünler geliştirir. İşte insan düşüncesinin ürünü olan bu yeniliklerin
Devamını oku...

Flaş Haber

Adres Patent'ten Patent Kanunu Açıklaması

TBMM’nin gündemi cumhurbaşkanlığına ilişkin anayasa değişikliği olsa da, öncesinde ekonomi yasalarının hızla kanunlaştırılması hedefleniyordu. Bu kapsamda Sınai Mülkiyet Kanun Tasarısı, yılbaşından önce Genel Kurul’da ele alındı.

 

Devamını oku...
 
Türkiye'nin En Girişimci ve Yenilikçi 50 Üniversitesi Açıklandı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu'nda, Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi 2016 sonuçlarını açıkladı. Türkiye'nin en girişimci ve yenilikçi üniversitesi Sabancı Üniversitesi oldu.

Devamını oku...
 
Motor Mükemmeliyet Merkezi için güç birliği devam Ediyor

TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi Enerji Enstitüsü bünyesinde kurulacak olan “Motor Mükemmeliyet Merkezi” için çalışmalar devam ediyor. Merkez ile birlikte ülkemizde; kamyon, traktör ve tarım makinası, jeneratör, iş makinaları ve menzil uzatıcı motorlar konularında yerli üreticiler oluşturmak hedefleniyor.
 
Devamını oku...
 

Referanslarımız

Teknolojik Gelişmeler