Teknolojik Gelişmeler

Marka davalarında hukukçulara ve marka sahiplerine önemli bir kaynak

adres_kitap

PATENTLE KAZANMAK! Kitabı ÇIKTI!

Giriş Formu          
        

Anket

"Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları" denildiğinde aklınıza ilk gelen nedir?
 

 

Google Grupları
TÜRKiYE PATENT HAREKATI
Bu grubu ziyaret et

BİRÇOK BAŞARILI MUCİT YAPTIKLARI EN İYİ ŞEYİ YAPMALARI GEREKTİĞİNİ ÇOK ERKEN ÖĞRENMİŞTİR.

Amerikanın en üretken mucitlerinden biri olan Jerome H. Lemelson, imalat sektöründeki kötü bir iş denemesinin ardından sadece icat etmeye odaklanmış ve bugün 500’ ün üzerinde patentli buluşa sahip olmuştur. Kablosuz telefon, telesekreter ve hava temizleme sisteminin mucidi olan Japon Yujiro Yamamoto da aynı şekilde başarısız bir iş kurma girişiminden sonra bu icatları yapmış ve patentlerini almıştır. Her ikisi de en iyi yaptıkları işi yapmaları ve pazarlamayı uzmanlarına bırakmaları gerektiğini gayet iyi biliyorlardı.

'Çocuğunuz kaçıyor' alarmlı ayakkabı
Aymod 37'nci Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı'nda AB KOSGEB Ayakkabıcılık Eğitim Enstitüsü öğrencilerinin dizaynını yaptığı ayakkabılar büyük ilgi gördü. Enstitü öğrencilerinin ürettiği ayakkabılar arasında, görme engelli kişilerin güvenli bir şekilde yürümesini sağlayan ve
Devamını oku...
 
Patent Ödüldür
Sınaî mülkiyet kavramı, genel tanımıyla, sanayide ve tarımdaki buluşların, yeniliklerin, yeni tasarımların ve özgün çalışmaların ilk uygulayıcıları adına veya ticaret alanında üretilen ve satılan malların üzerindeki işaretlerin sahipleri adına kayıt edilmesini ve ilk uygulayıcıların ürünü üretme veya satma hakkına
Devamını oku...
 
Açınca Televizyon, Kapatınca Tablo
 Vutec firması duvara monte edilen plazma televizyonların çalışmadığı zamanlarda tablo olarak kullanılmasını sağlayan yeni bir sistemi CES'te tanıtıyor.

Devamını oku...
 
Anında sesli çeviri yapabilen yazılım
 ABD’nin Las Vegas kentinde düzenlenen 2007 Uluslararası Elektronik Fuarı’nda birbirinden ilginç yeni buluşlar, davetlilerin hayranlığını kazanıyor.
Devamını oku...
 
Konya: Yatırmatık Yine Kurban Kesenlerin Gözdesi
 Konyalı Mucit Kazım Koyuncuoğlu Tarafından İcat Edilen Yatırmatik, Bu Yıl da Kurban Keseceklerin Gözdesi Oldu.
Devamını oku...
 
İnternetten öğrendiği bilgilerle evinin garajında helikopter yaptı
Türkiye helikopter alımı için uluslararası ihaleler açadursun Bursalı meslek lisesi mezunu mucit, internetten öğrendiği bilgilerin yardımı ile çıkma otomobil parçalarından kendi helikopterini üretti.
Devamını oku...
 
Benzin pompasından MP3 yüklenecek
Microsoft uyumlu benzin pompaları aracılığıyla, MP3 çalarlara istasyonlarda müzik yüklemek mümkün olacak. Pompadaki ekrandan seçilebilen şarkılar yükleme işleminden önce dinlenebilecek.
Devamını oku...
 
Film izleten teknolojik gözlük
 Microoptical firmasının fuarda sergilediği 'myvu' adlı gözlük, kişisel medya göstericisi olarak tanımlanıyor. Video oynatıcılara takılarak film izlemenin, müzikçalarlar;...
Devamını oku...
 
Bir "Erke Projesi" Daha
Ankaralı Makine Teknisyeni, 2001 Yılında Tescil Ettirdiği "Elektrik ve Hareket Üretim Sistemi"nin Erke Projesiyle Tıpa Tıp Uyduğunu Söyledi.
Devamını oku...
 
Kıl çıkarmayan traş makinesi
 Hollanda'nın dünyaca ünlü elektrik ve elektronik devi Philips, kıl çıkmasını önleyen yeni bir tıraş makinesi geliştirdi.

 

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 71 72 73 74 75 76 Sonraki > Son >>

Sayfa 74 - 76

Makaleler

Sanayinin rekabeti olmasında Patent, Marka ve Faydalı Model Tasarımının rol nedir?
Gerek patent, gerek marka ve faydalı model sanayide özgün üretimin, farklılığın ortaya koyduğu rekabet üstünlüğü yakalamanızı sağlar. Bugün Türk sanayicisini, başta Çin olmak üzere Uzakdoğu ülkeleri ciddi olarak tehdit etmektedir. Özellikle ABD ve AB ülkelerine yakın olması
Devamını oku...

 

Makaleler

İhracatta Avrupa'nın en büyük silahı patent
Patent bir yarışı bereberinde getirecektir. Bu yarışın içinde olmayan firmaların ayakta kalma şansları çok azdır. Çünkü ihracat yapmak istediğimizde karşımıza çıkan en büyük silah Avrupalı rakiplerin ellerindeki patenttir. Bir marka farklı alanlarda kullanmalı
Devamını oku...

Flaş Haber

Adres Patent'ten Patent Kanunu Açıklaması

TBMM’nin gündemi cumhurbaşkanlığına ilişkin anayasa değişikliği olsa da, öncesinde ekonomi yasalarının hızla kanunlaştırılması hedefleniyordu. Bu kapsamda Sınai Mülkiyet Kanun Tasarısı, yılbaşından önce Genel Kurul’da ele alındı.

 

Devamını oku...
 
Türkiye'nin En Girişimci ve Yenilikçi 50 Üniversitesi Açıklandı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu'nda, Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi 2016 sonuçlarını açıkladı. Türkiye'nin en girişimci ve yenilikçi üniversitesi Sabancı Üniversitesi oldu.

Devamını oku...
 
Motor Mükemmeliyet Merkezi için güç birliği devam Ediyor

TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi Enerji Enstitüsü bünyesinde kurulacak olan “Motor Mükemmeliyet Merkezi” için çalışmalar devam ediyor. Merkez ile birlikte ülkemizde; kamyon, traktör ve tarım makinası, jeneratör, iş makinaları ve menzil uzatıcı motorlar konularında yerli üreticiler oluşturmak hedefleniyor.
 
Devamını oku...
 

Referanslarımız

Teknolojik Gelişmeler