Teknolojik Gelişmeler

Marka davalarında hukukçulara ve marka sahiplerine önemli bir kaynak

adres_kitap

PATENTLE KAZANMAK! Kitabı ÇIKTI!

Giriş Formu          
        

Anket

"Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları" denildiğinde aklınıza ilk gelen nedir?
 

 

Google Grupları
TÜRKiYE PATENT HAREKATI
Bu grubu ziyaret et

BİRÇOK BAŞARILI MUCİT YAPTIKLARI EN İYİ ŞEYİ YAPMALARI GEREKTİĞİNİ ÇOK ERKEN ÖĞRENMİŞTİR.

Amerikanın en üretken mucitlerinden biri olan Jerome H. Lemelson, imalat sektöründeki kötü bir iş denemesinin ardından sadece icat etmeye odaklanmış ve bugün 500’ ün üzerinde patentli buluşa sahip olmuştur. Kablosuz telefon, telesekreter ve hava temizleme sisteminin mucidi olan Japon Yujiro Yamamoto da aynı şekilde başarısız bir iş kurma girişiminden sonra bu icatları yapmış ve patentlerini almıştır. Her ikisi de en iyi yaptıkları işi yapmaları ve pazarlamayı uzmanlarına bırakmaları gerektiğini gayet iyi biliyorlardı.

Taklit değil yenilik yapan ülke olmalıyız
Adres Patent markalarıyla tanınan bir ülke olmak için kolları sıvadı. Türkiye'de tescilsiz marka kalmasın” ilkesiyle yola çıkan bir grup avukatın oluşturduğu Adres Patent, şimdi dünyaya açılıyor. Telif hakları konusunda uzman olan Av. Ali YÜKSEL-Av. Hilmi ÖZALP Hukuk Bürosu avukatları tarafından
Devamını oku...
 
Genelkurmay: TSK'nın yakıtsız makine konusunda bilgisi ve ilgisi yok
Genelkurmay Başkanlığı, Erke isimli şirket tarafından icat edildiği belirtilen enerji cihazı hakkında Türk Silahlı Kuvvetleri'nin bilgisinin de ilgisinin de bulunmadığını bildirdi.
Devamını oku...
 
Patent seferberliği başlatmalıyız

 Adres Patent Genel Müdürü Av. Ali Çavuşoğlu, bir ülkenin kalkınması, sanayisinin gelişmesi, zenginliğinin artmasının o ülkenin patentinin zenginliğiyle doğru orantılı olduğunu ifade ederek, “Ülke olarak tüm birimlerle birlikte bir patent seferberliği başlatmalıyız” dedi.

Devamını oku...
 
TÜBİTAK ve TPE arasında Patent teşvik sistemine yönelik İşbirliği

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) ile Türk Patent Enstitüsü (TPE), Türkiye’de ve dünyada Türk menşeli patent başvurularının sayılarını arttırmak amacıyla Patent Başvurusu Teşvik ve Destekleme Esasları Taslağı”nı hazırlamışlardır.  

 

Devamını oku...
 
Türk Patentli Hayvansal İlaçlar Suriye'de Büyük İlgi Görüyor!

Türk hayvansal ilaçları, Suriye pazarlarında büyük ilgi görüyor. Türk patentli hayvansal ilaçlar, Avrupa firmalarının Suriye'deki tek rakibi!

Devamını oku...
 
Erke'nin buluşu 'Con Ahmet'in makinesi' mi?
 Yoğun reklamlarla ’bilimsel düşüncenin gücü’ sloganı ile merak kampanyası düzenleyen Erke adlı firma, ’Erke Dönergeç’ adıyla enerji tüketmeden, bedava elektrik üreten bir teknoloji bulduğunu iddia etti.
Devamını oku...
 
Zihni Sinir projeleri patent kuyruğunda!
 Binlerce mucit 'icatlar'ı için patent başvurusu yaptı. Patent istenen buluşlar arasında sünnet kelepçesi, lambalı şemsiye, kesilecek olan hayvanı devirme aleti de var.

 

Devamını oku...
 
2006'nın en iyi buluşları

 Time dergisinin geleneksel yılın buluşları listesinin 2006 versiyonu yayınlandı. Listede teknoloji devi Sony’nin yeni oyun konsolu PlayStation3’ten, alerji yapmayan kediye kadar çeşitli buluşlar yer alıyor. Okuyucuların oylarına göre bu yılın en iyi buluşu belirlenecek.

Devamını oku...
 
Türk müziklerinin telifi 'Happy Birthday' şarkısı kadar etmedi

Doğum günlerinin vazgeçilmez müziği "Happy Birthday (iyi ki doğdun)" şarkısı yılda 52 milyon dolar telif geliri elde ederken Türk müzik sektörünün temsilcilerine yılda ancak 30 milyon dolar telif ödeniyor.

Devamını oku...
 
Bursa: Başbakan Erdoğan'ın Makam Aracında Mahsur Kalması, Yeni Bir Buluşa İmza Attırdı

Bursa'da Bir Elektronikçi, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Makam Aracında Mahsur Kalmasından Yola Çıkarak, ilginç Bir Buluş Gerçekleştirdi.  

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 71 72 73 74 Sonraki > Son >>

Sayfa 73 - 74

Makaleler

Teşviğin Yapamadığını; Ekonomik Kriz Yaptı. MUCİT SAYISINDA PATLAMA.
Dünyada yaşanan ve Türkiye`yi de etkisi altına alan ekonomik kriz ister üretim, isterse hizmet sektöründe faaliyet gösteren firmaları ve firma sahiplerini yenilikçi atılımlar atmaya, buluş yapmaya, yenilikçi düşünce tarzı ve davranışları
Devamını oku...

 

Makaleler

Güney Kore Patent Sayısını Nasıl Artırdı?
1950’li yıllarda Kuzey Kore ile girdiği savaşta çok büyük ekonomik kayıplara uğrayan Güney Kore, savaştan sonraki yıllarda sürdürdüğü ekonomik kalkınmada çok büyük başarılar elde etmiş bir ülke olup, günümüzde dünyanın...
Devamını oku...

Flaş Haber

Adres Patent'ten Patent Kanunu Açıklaması

TBMM’nin gündemi cumhurbaşkanlığına ilişkin anayasa değişikliği olsa da, öncesinde ekonomi yasalarının hızla kanunlaştırılması hedefleniyordu. Bu kapsamda Sınai Mülkiyet Kanun Tasarısı, yılbaşından önce Genel Kurul’da ele alındı.

 

Devamını oku...
 
Türkiye'nin En Girişimci ve Yenilikçi 50 Üniversitesi Açıklandı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu'nda, Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi 2016 sonuçlarını açıkladı. Türkiye'nin en girişimci ve yenilikçi üniversitesi Sabancı Üniversitesi oldu.

Devamını oku...
 
Motor Mükemmeliyet Merkezi için güç birliği devam Ediyor

TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi Enerji Enstitüsü bünyesinde kurulacak olan “Motor Mükemmeliyet Merkezi” için çalışmalar devam ediyor. Merkez ile birlikte ülkemizde; kamyon, traktör ve tarım makinası, jeneratör, iş makinaları ve menzil uzatıcı motorlar konularında yerli üreticiler oluşturmak hedefleniyor.
 
Devamını oku...
 

Referanslarımız

Teknolojik Gelişmeler