Teknolojik Gelişmeler

Marka davalarında hukukçulara ve marka sahiplerine önemli bir kaynak

adres_kitap

PATENTLE KAZANMAK! Kitabı ÇIKTI!

Giriş Formu          
        

Anket

"Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları" denildiğinde aklınıza ilk gelen nedir?
 

 

Google Grupları
TÜRKiYE PATENT HAREKATI
Bu grubu ziyaret et

BİRÇOK BAŞARILI MUCİT YAPTIKLARI EN İYİ ŞEYİ YAPMALARI GEREKTİĞİNİ ÇOK ERKEN ÖĞRENMİŞTİR.

Amerikanın en üretken mucitlerinden biri olan Jerome H. Lemelson, imalat sektöründeki kötü bir iş denemesinin ardından sadece icat etmeye odaklanmış ve bugün 500’ ün üzerinde patentli buluşa sahip olmuştur. Kablosuz telefon, telesekreter ve hava temizleme sisteminin mucidi olan Japon Yujiro Yamamoto da aynı şekilde başarısız bir iş kurma girişiminden sonra bu icatları yapmış ve patentlerini almıştır. Her ikisi de en iyi yaptıkları işi yapmaları ve pazarlamayı uzmanlarına bırakmaları gerektiğini gayet iyi biliyorlardı.

Profilo Telra'dan Yeni Yazar Kasa
Profilo Telra, Türkiye’nin ilk elektronik kayıt ünitesine sahip yazar kasasını pazara sunmasının ardından şimdi de kullanıcıların mevcut Olivetti ve Profilo markalı yazar kasalarını bu yeni teknolojiye uygun hale getirmek için kampanya başlatıyor.
Devamını oku...
 
Nissan Geri Vitesi Bitiren Oto Yaptı
JAPONYA’nın önde gelen otomobil firması Nissan, tasarım harikası yeni otomobiliyle, sürücülere geri vitesi unutturacak. Nissan, pille çalışan "Pivo 2" adlı yeni tasarım otomobilini tanıtmaya hazırlanıyor. Pivo 2, 27 Ekim’de başlayacak Tokyo Motor Show’da görücüye çıkacak.
Devamını oku...
 
Canlı Kitap İlgi Çekiyor
 ROTASOFT, Koza Yayıncılık işbirliğiyle artırılmış gerçeklik uygulamasıyla hayata geçirdiği ’Canlı Kitap’ı tanıttı. Standart bir kitap görüntüsüne sahip olan Canlı Kitap, bir web kamerası aracılığıyla bilgisayar ekranından izlendiğinde
Devamını oku...
 
İki Ekmek Ağırlığında Deri Mont
 Derimod, sektörde bir devrim olarak tanımladığı 690 gramlık yeni deri montunu tanıttı. Derimod Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Zaim,  “Derimod 690”ın geliştirilmesini için 2 milyon dolar yatırım  yaptıklarını bildirdi.
Devamını oku...
 
Jel Aküler Artık Türkiye'de De Üretiliyor
Otomotiv endüstrisi başta olmak üzere yaygın bir şekilde kullanılan sıvı ve kuru akülere ciddi bir alternatif olan "jel" aküler artık Türkiye’de de üretiliyor. Jel aküler, birçok sektörde faaliyet gösteren Çavuşoğlu Şirketler Grubuna bağlı Avantaj Akü tarafından 2 yıllık bir ürün gelişimi ve saha deneyimlerinden sonra,
Devamını oku...
 
Cevizi, Kabuğundan Bütün Çıkaran Makine Yaptılar
Süleyman Demirel Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Cengiz Kayacan ile Öğretim Görevlisi Yusuf Altındal, Cevizi Kabuğundan 'Bütün Olarak' Çıkaracak Entegre Bir Sistem Kurdu.
Devamını oku...
 
Elini Çırp TV Açılıp Kapansın
Japonlar, şimdi de uzaktan kumanda aletinin yerine ellerinizin hareketine göre çalışan TV yaptı. JVC şirketinin ürettiği TV'yi açmak için ellerinizi iki kez, kapamak için de üç kez çırpmanız yetiyor. Uzaktan kumanda siz oluyorsunuz ve el işaretleriyle, televizyonunuzda kanal değiştiriyor, menüye giriyor, sesi açıp kapayabiliyorsunuz.
Devamını oku...
 
Akbank: Dünyanın İlk "Kredi Makinesi"ni Yaptık
 Akbank, İstanbul Teknik Üniversitesi’nin teknokentinde, kredi alma sürecini değiştiren bir buluşa imza attı. CeBIT’te ilk uygulaması yapılan ATM benzeri ’Kredi Makinesi’ sayesinde kredi başvuruları da artık bu cihazlardan yapılabilecek.
Devamını oku...
 
AMD'den Üç Çekirdekli İşlemci
 AMD Phenom işlemcilerinin, bir tek silikon kalıbı üzerine üç işlemci çekirdeğin entegre edilerek görsel deneyim, performans ve gerçek çok çekirdekli teknolojinin çok işlevli kapasitesinin daha geniş bir kitlenin kullanımını sağlayabilecek dünyanın ilk masaüstü bilgisayar işlemcisi olması bekleniyor.
Devamını oku...
 
Galfan Teli Üretti otayı İhracata Çevirdi
Adana'da ve İstanbul'da iki fabrika yatırımı gerçekleştiren Güney Çelik Hasır, yeni ürün yelpazesine galfan telini kattı. Güney Çelik Hasır'ın Türkiye'de ilk kez ürettiği galfan telleri, paslanmaya karşı galvanizli tele oranla 6-7 kat daha dayanıklı. Adana'da ve İstanbul'da 16 milyon dolarlık iki fabrika yatırımı yapan Güney Çelik Hasır,
Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 71 72 73 74 75 76 Sonraki > Son >>

Sayfa 71 - 76

Makaleler

Ülkemizdeki Patent, Marka ve Faydalı Model Tasarım sayıları nereden nereye geldi?
Türkiye patent konusunda istediği gelişmeyi henüz gösteremezken marka tescil sayılarında AB ülkeleri arasında ön sıralarda yerini aldı. Bu durum Türk Patent Enstitüsü (TPE) verileri ortaya konulduğunda daha da belirginlik kazanıyor.
Devamını oku...

 

Makaleler

Türkiye'deki patent başvuruları ne orandadır?
Patent konusu henüz Türk işadamının ve sanayinin gündemine girmedi. Türkiye ’nin AB sürecindeki en önemli konularından bir tanesi bu olacaktır. Rekabetin hızla yaşandığı günümüzde firmaların Avrupalı rakipleri karşısındaki en zayıf noktası bu konudaki bilgi eksikliğidir.
Devamını oku...

Flaş Haber

Adres Patent'ten Patent Kanunu Açıklaması

TBMM’nin gündemi cumhurbaşkanlığına ilişkin anayasa değişikliği olsa da, öncesinde ekonomi yasalarının hızla kanunlaştırılması hedefleniyordu. Bu kapsamda Sınai Mülkiyet Kanun Tasarısı, yılbaşından önce Genel Kurul’da ele alındı.

 

Devamını oku...
 
Türkiye'nin En Girişimci ve Yenilikçi 50 Üniversitesi Açıklandı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu'nda, Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi 2016 sonuçlarını açıkladı. Türkiye'nin en girişimci ve yenilikçi üniversitesi Sabancı Üniversitesi oldu.

Devamını oku...
 
Motor Mükemmeliyet Merkezi için güç birliği devam Ediyor

TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi Enerji Enstitüsü bünyesinde kurulacak olan “Motor Mükemmeliyet Merkezi” için çalışmalar devam ediyor. Merkez ile birlikte ülkemizde; kamyon, traktör ve tarım makinası, jeneratör, iş makinaları ve menzil uzatıcı motorlar konularında yerli üreticiler oluşturmak hedefleniyor.
 
Devamını oku...
 

Referanslarımız

Teknolojik Gelişmeler