Teknolojik Gelişmeler

Marka davalarında hukukçulara ve marka sahiplerine önemli bir kaynak

adres_kitap

PATENTLE KAZANMAK! Kitabı ÇIKTI!

Giriş Formu          
        

Anket

"Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları" denildiğinde aklınıza ilk gelen nedir?
 

 

Google Grupları
TÜRKiYE PATENT HAREKATI
Bu grubu ziyaret et

BİRÇOK BAŞARILI MUCİT YAPTIKLARI EN İYİ ŞEYİ YAPMALARI GEREKTİĞİNİ ÇOK ERKEN ÖĞRENMİŞTİR.

Amerikanın en üretken mucitlerinden biri olan Jerome H. Lemelson, imalat sektöründeki kötü bir iş denemesinin ardından sadece icat etmeye odaklanmış ve bugün 500’ ün üzerinde patentli buluşa sahip olmuştur. Kablosuz telefon, telesekreter ve hava temizleme sisteminin mucidi olan Japon Yujiro Yamamoto da aynı şekilde başarısız bir iş kurma girişiminden sonra bu icatları yapmış ve patentlerini almıştır. Her ikisi de en iyi yaptıkları işi yapmaları ve pazarlamayı uzmanlarına bırakmaları gerektiğini gayet iyi biliyorlardı.

Elektrik sektörü WEM fuarı ile ısık sacacak
Dünya Ticaret Merkezi`nde yarın başlayacak WEM Fuarı, elektrik ve aydınlatma sektörünün önde gelen Türk ve yabancı markalarını ağırlayacak.
Devamını oku...
 
Borusan Enerjiye İddialı Girdi, 700 Milyon Dolar Yatırım Göründü
 Brightwell Holdings’in iştiraklerinden Maya Enerji’nin yüzde 70 hissesini satın alarak enerji sektörüne giren Borusan, ilk etapta yapacağı 300 milyon dolarlık yatırımını, 500 megawattlık hidroelektrik ve rüzgar santralleri gücüne ulaşmak için zamanla 700 milyon dolara çıkaracak.
Devamını oku...
 
Türk Buluşları Dünyaya Açılmaya Devam Ediyor
40 ülkenin 650 den fazla buluş ve yeniliklerinin sergilendiği ve dünayanın en prestijli fuarlarından olan IENA 2007 fuarının 59. su 1-4 Kasım 2007 tarihinde Almanya'nın Nürnberg şehrinde düzenlenecek. Buluşların, yenilikçi ürünlerin global pazarlara tanıtıldığı, 1950'li yıllardan beri gerçekleştirilen fuarda uluslararası piyasalara ilk kez tanıtılmış buluşlar arasında emniyet kemeri, tekerlekli bavul gibi ürünler yer almıştı.
Devamını oku...
 
Üç Milyon İnsanın Ağırlığında Gemi
 Ortalama bir futbol sahasının dört katı büyüklüğündeki bu geminin genişliği 400 metreyi yüksekliği ise 327 metreyi buluyor. Paris'teki Eyfel Kulesi'nden 73 metre daha yüksek olan bu gemi 16 bin adet 6 metrelik konteynır taşıyabiliyor.
Devamını oku...
 
Engelliler İçin "Göz Dokunuşu" Projesi
 Anadolu Üniversitesi (AÜ) Mühendislik Mimarlık Fakültesi Elektrik-Elektronik Bölümünde ''Göz Dokunuşu'' adıyla yürütülen çalışma kapsamında engellilerin de bilgisayar kullanabilmesi için bir sistem geliştirildi.
Devamını oku...
 
Ulusal kalite ödülleri sahiplerini buldu
Türkiye Kalite Derneği (KalDer ) ve TÜSİAD tarafından düzenlenen Ulusal Kalite Ödülleri sahiplerini buldu. Bu yıl 15`incisi gerçekleştirilen Ulusal Kalite Ödülleri her yıl, Kamu Kuruluşları , İşletmeler ve Sivil Toplum Kuruluşları olmak üzere üç ana kategoride veriliyor.
Devamını oku...
 
Türk Doktordan Meme Kanserini Durduracak Buluş
ABD’nin en önemli tıp merkezi Mayo Clinic’te kanser araştırmacısı olarak çalışan Türk doktoru Muzaffer Çiçek, meme kanserinin büyüyüp gelişmesini önleyecek bir buluş yaparak dünya tıp çevrelerinin dikkatini üzerine çekti. ANKARA Üniversitesi Gıda Mühendisliği Fakültesi’ni bitirdikten sonra devlet bursuyla Amerika’ya gelen Doç. Muzaffer Çiçek,
Devamını oku...
 
Doktor Olmayan Bir Türk Tıpta Devrim Yaratabilecek Bir Karışım Geliştirdi
Türkiye'de kanamayı birkaç saniye içinde durduran karışım geliştirildi. Karışım, özellikle hemofili, yani kanı zor pıhtılaşan hastalar için hayati önemde. Bitkisel ürünlerden oluşan karışımın klinik deneylerini Hacettepe Üniversitesi Hematoloji Bölümü yaptı.
Devamını oku...
 
Arı Kovanı İmalatında Bir İlk
Sivaslı imalatçı Hayrettin Karahan, yeni icat ettiği arı kovanları sayesinde ağaç katliamının son bulacağını öne sürdü. Sivas'ta 15 yıldır ağaçlardan üretim yaptığını anlatan arı kovanı imalatçısı Hayrettin Karahan, yeşili ve ağacı çok sevdiğini söyledi.
Devamını oku...
 
Profilo Telra'dan Yeni Yazar Kasa
Profilo Telra, Türkiye’nin ilk elektronik kayıt ünitesine sahip yazar kasasını pazara sunmasının ardından şimdi de kullanıcıların mevcut Olivetti ve Profilo markalı yazar kasalarını bu yeni teknolojiye uygun hale getirmek için kampanya başlatıyor.
Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 Sonraki > Son >>

Sayfa 69 - 75

Makaleler

Düşünelim Yeter!
Buluş, YENİ BİR DÜŞÜNCE, yeni bir yöntem yahut yeni bir aygıt demektir. Bu yeni düşünce ve yöntemlerle birçok problemin çözümü ortaya çıkabilir ya da eski problem çözücüler geliştirilebilir. Yani BULUŞ yapmak düşünce ile başlar.
Devamını oku...

 

Makaleler

Patent Korumanın Önemi
İnsanoğlunun diğer canlılardan ayıran en önemli özelliği düşünebilir bir varlık olmasıdır. Tarih boyunca insanoğlu düşünme eylemi sonucunda maddi ve manevi ihtiyaçlarını gidermeye yönelik ürünler geliştirir. İşte insan düşüncesinin ürünü olan bu yeniliklerin
Devamını oku...

Flaş Haber

Adres Patent'ten Patent Kanunu Açıklaması

TBMM’nin gündemi cumhurbaşkanlığına ilişkin anayasa değişikliği olsa da, öncesinde ekonomi yasalarının hızla kanunlaştırılması hedefleniyordu. Bu kapsamda Sınai Mülkiyet Kanun Tasarısı, yılbaşından önce Genel Kurul’da ele alındı.

 

Devamını oku...
 
Türkiye'nin En Girişimci ve Yenilikçi 50 Üniversitesi Açıklandı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu'nda, Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi 2016 sonuçlarını açıkladı. Türkiye'nin en girişimci ve yenilikçi üniversitesi Sabancı Üniversitesi oldu.

Devamını oku...
 
Motor Mükemmeliyet Merkezi için güç birliği devam Ediyor

TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi Enerji Enstitüsü bünyesinde kurulacak olan “Motor Mükemmeliyet Merkezi” için çalışmalar devam ediyor. Merkez ile birlikte ülkemizde; kamyon, traktör ve tarım makinası, jeneratör, iş makinaları ve menzil uzatıcı motorlar konularında yerli üreticiler oluşturmak hedefleniyor.
 
Devamını oku...
 

Referanslarımız

Teknolojik Gelişmeler