Teknolojik Gelişmeler

Marka davalarında hukukçulara ve marka sahiplerine önemli bir kaynak

adres_kitap

PATENTLE KAZANMAK! Kitabı ÇIKTI!

Giriş Formu          
        

Anket

"Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları" denildiğinde aklınıza ilk gelen nedir?
 

 

Google Grupları
TÜRKiYE PATENT HAREKATI
Bu grubu ziyaret et

BİRÇOK BAŞARILI MUCİT YAPTIKLARI EN İYİ ŞEYİ YAPMALARI GEREKTİĞİNİ ÇOK ERKEN ÖĞRENMİŞTİR.

Amerikanın en üretken mucitlerinden biri olan Jerome H. Lemelson, imalat sektöründeki kötü bir iş denemesinin ardından sadece icat etmeye odaklanmış ve bugün 500’ ün üzerinde patentli buluşa sahip olmuştur. Kablosuz telefon, telesekreter ve hava temizleme sisteminin mucidi olan Japon Yujiro Yamamoto da aynı şekilde başarısız bir iş kurma girişiminden sonra bu icatları yapmış ve patentlerini almıştır. Her ikisi de en iyi yaptıkları işi yapmaları ve pazarlamayı uzmanlarına bırakmaları gerektiğini gayet iyi biliyorlardı.

Yurtdışında patent aldı, Türkiye'de reçeteye giremiyor
Geliştirdiği formül dünyanın 38 ülkesinde patent alan Sanovel, Türkiye'de geri ödeme listesine giremedi. Reçetelere giremeyen ilacı üreten Sanovel'in Genel Müdürü Altan Demirdere 'Ar-Ge yapan firmalara destek olunmalı' dedi.
Devamını oku...
 
Tarihin en büyük kaynağını ayırdık
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , Türk Patent Enstitüsü `nün (TPE ) kurumsal yapısını daha da güçlendireceklerini belirterek, "Başvuru sayısının artması kadar, patentli buluşların ticarileştirilmesine de önem veriyoruz. Bunun için Patent Değerlendirme Ajansı `nı kuruyoruz" dedi.
Devamını oku...
 
TÜSİAD, teknoparklara da Ar-Ge desteği istedi
Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD ), "Araştırma ve Geliştirme Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkında Kanun Tasarısı " ile ilgili TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Sait Açba `ya mektup göndererek, uyarılarda bulundu.
Devamını oku...
 
Adres Patent ten Ar-Ge Rekabet Desteği
Adres Patent, ulusal firmaların yerel pazarlarda pazar payını kaybetmemesi, küresel pazarlarda ise sunacağı buluş ve karşılayacağı yeni ihtiyaçlarla öncü olmasını sağlamak amacıyla Seri Patent Üretimi işlevini sunan Patent Fabrikası’nın temelini attı.
Devamını oku...
 
İlköğretim Öğrencileri için Hazırlanan İnternet Sitesi Yayında
İlköğretim Okullarının 6, 7 ve 8 inci sınıflarında okutulan Teknoloji Tasarım Dersi öğrencileri ve öğretmenlerine yönelik internet sitesi Türk Patent Enstitüsü ve Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu işbirliği ile oluşturuldu ve 1 Şubat 2008’de yayına açıldı.
Devamını oku...
 
Yunanlılar, Karagöz için patent başvurusu yaptı
 Uluslararası Kukla ve Gölge Oyunu Birliği (UNIMA) Türkiye Milli Merkezi Genel Sekreteri Hayrettin İvgin, Yunanistan'ın Karagöz ve Hacivat'ın patentini almaya çalıştığını söyledi.
Devamını oku...
 
Otomobil yüzer gider!
İsviçreli özel otomobil tasarım firması Rinspeed tarafından üretilen yüzen otomobil ‘sQuba’ İngiltere ’nin başkenti Londra ’da tanıtıldı. Otomobil, mart ayında Cenevre ’deki Motor Şov Fuarı ’nda da
Devamını oku...
 
Telefonda devrimi Türkler yapacak
Türk bilim adamlarının önderliğinde başlatılan üç boyutlu telefon (3DPHONE) projesi, cep telefonlarıyla görüntülerin üç boyutlu aktarılmasına imkan sağlayacak.Konuşmalar aynı ortamdaymış gibi yapılacak. Türk bilim adamları üç boyutlu telefon üzerinde çalışıyor.
Devamını oku...
 
Ode Isıpan Bd'ye "Faydalı Model" Belgesi
Türk yatılım sektörünün önde gelen kuruluşlarından ODE Yalıtım, binaların dıştan mantolanmasında kullanılan ürünü ODE Isıpan BD'de kullandığı baklava desenli kabarık baskı modeliyle Türk Patent Endüstrisi tarafından verilen 'Faydalı Model Belgesi'ni almaya hak kazandı.
Devamını oku...
 
ATİD:Ankara markası yokediliyor
ATİD Başkanı, TÜROFED Başkan Yardımcısı Aydın, turizm için önemli olan IDEF Fuarının İstanbul`a taşınmasının Ankara markasını yokedeceğini söyledi. Anadolu Turizm İşletmecileri Derneği (ATİD) Başkanı,
Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 Sonraki > Son >>

Sayfa 68 - 76

Makaleler

Faydalı Model Belgesi
Küçük buluşlar için alınan faydalı model belgesi 10 yıllık korumayı sağlıyor. Bu faydalı model belgesi için herhangi bir araştırma ve incelemeye yapılmadan sadece müracaat ederek ilana açılıyor.Bu ilan süresinden sonra belgeye bağlanıyor. Yaklaşık 12 ayda bu belgeyi alabiliyorsunuz. Bu da Türkiye ’de en çok tercih edilen müracaat şeklidir.
Devamını oku...

 

Makaleler

İhracatta Avrupa'nın en büyük silahı patent
Patent bir yarışı bereberinde getirecektir. Bu yarışın içinde olmayan firmaların ayakta kalma şansları çok azdır. Çünkü ihracat yapmak istediğimizde karşımıza çıkan en büyük silah Avrupalı rakiplerin ellerindeki patenttir. Bir marka farklı alanlarda kullanmalı
Devamını oku...

Flaş Haber

Adres Patent'ten Patent Kanunu Açıklaması

TBMM’nin gündemi cumhurbaşkanlığına ilişkin anayasa değişikliği olsa da, öncesinde ekonomi yasalarının hızla kanunlaştırılması hedefleniyordu. Bu kapsamda Sınai Mülkiyet Kanun Tasarısı, yılbaşından önce Genel Kurul’da ele alındı.

 

Devamını oku...
 
Türkiye'nin En Girişimci ve Yenilikçi 50 Üniversitesi Açıklandı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu'nda, Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi 2016 sonuçlarını açıkladı. Türkiye'nin en girişimci ve yenilikçi üniversitesi Sabancı Üniversitesi oldu.

Devamını oku...
 
Motor Mükemmeliyet Merkezi için güç birliği devam Ediyor

TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi Enerji Enstitüsü bünyesinde kurulacak olan “Motor Mükemmeliyet Merkezi” için çalışmalar devam ediyor. Merkez ile birlikte ülkemizde; kamyon, traktör ve tarım makinası, jeneratör, iş makinaları ve menzil uzatıcı motorlar konularında yerli üreticiler oluşturmak hedefleniyor.
 
Devamını oku...
 

Referanslarımız

Teknolojik Gelişmeler